www.beyazdolgular.com

İçeriğe git

Ana Menü

Sitemizin Amacı


  Diş Hekimi Meslektaşlarımız, kompozit bir dolguyu, kompozit bir laminayı, kompozit bir köprüyü ya da herhangi bir kompozit restorasyonu tamamladıktan sonra  dişlerin sahiplerine '' geçmiş olsun '' dediklerinde, restorasyon çalışmasının bittiğini ve her şeyin yolunda olduğunu ilan etmektedirler. Bu geçmiş olsun  dilekleri, yapılan kompozit çalışmaların beklenildiği gibi başarılı bir şekilde tamamlandığı mesajını taşımaktadır. Dişlerin sahipleri ise sonraki  günlerde, yaptırdıkları kompozit tedavilerin yardımı ile normal yaşantılarına dönebilecekleri ve konforlu bir şekilde yemeklerini yiyebilecekleri beklentisi içersindedirler.

  Kompozit çalışmaların yapılmasından sonraki günlerde, herhangi bir şekilde kırılma, düşme, hassasiyet ya da ağrı olduğunda, bu durum  hem dişlerin sahibi için hem Diş Hekimi Meslektaşlarımız için morallerin bozulmasına neden olabilmektedir. Diş Hekimliği Mesleği bu gibi istenmedik  sonuçların ortaya çıkmaması için, kompozit tedavilerin yapım çalışmaları sırasında dikkat edilmesi gereken kuralları belirlemiştir. Bu kurallara dikkat edilmesi durumunda muayenehane pratiğinde yapılan kompozit çalışmalardan beklenilen başarılar üst seviyede elde edilebilecektir.
  
  Bazen, muayenehanede kurallara uygun olarak doğru bir şekilde yapıldığı düşünülen kompozit bir çalışmada renk tutmadığında, kırılma, düşme olduğunda, geçmeyen ağrı ya da hassasiyetler ortaya çıktığında, bu şikayetlerin nedenlerini açıklamak zor olabilmektedir.
Web sitemiz işte bu gibi istenmeyen sonuçların nedenleri yanında, Diş Hekimi Meslektaşlarımıza en üst seviyede güven duyulmasını sağlayacak, '' fark yaratabilen ''
, muayenehanelerimizdeki Diş Hekimi duruşunu üst seviyelere taşıyacak başarılı kompozit çalışmaların sırlarını işaret etmek amacıyla hazırlanmıştır.  

DİŞ HEKİMİ
Bülent  Özçağatay 
 
İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön