www.beyazdolgular.com

İçeriğe git

Ana Menü

19- Mükemmel estetik ve mükemmel fonksiyon bir arada olabilir mi?

Merak Ettikleriniz 16-20

Kompozit materyaller sahip oldukları özellikler ile sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlü restorasyonlar yapma fırsatları vermektedirler. Dişlerdeki madde kayıplarının meydana geldiği yere ve boyutlarına bakılmaksızın her çeşit kompozit restorasyonu fonksiyonel özelliklerde ve estetik özelliklerde yapmak mümkündür. Kompozit dolgu çalışmaları Meslektaşlarımız hakim olduğu bir konudur. Dolgu çalışmalarında estetik ve fonksiyon bir arada normal olarak elde edilebilmektedir. Dolgu çalışmalarının yanında  kompozit lamina, kompozit kaplama ve kompozit köprülerde de aynı şekilde estetik ve fonksiyon bir arada elde edilebilmektedir. Bu özellikler için  Diş Hekimliği Bilim Dalı kurallarına ve üretici Firmaların ürün kullanım kurallarına uymak yeterlidir.

Kompozit restorasyonların yapım aşamalarına sabırlı bir şekilde uyulması durumunda sağlam, dayanıklı, uzun ömürlü ve estetik özelliklerde kompozit restorasyonlar yapılabilmektedir. Web sayfalarımızda bu özelliklere sahip çok sayıda vaka bulunmaktadır.

Kompozit restorasyonlar, sahip oldukları özellikleri sayesinde muayenehane gelirlerine hatırı sayılır katkılar yapacaklardır.


 

 
 
İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön