www.beyazdolgular.com

İçeriğe git

Ana Menü

Özgeçmiş

Hakkımızda

1955 yılında Marmaris'te doğan Diş Hekimi Bülent Özçağatay, ilk ve orta okulu  Nevşehir'de okuduktan sonra 1970 yılında Ankara Fen Lisesini kazanarak, Ankara'ya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesini bitirdikten  sonra uzun yıllar M.E.B Sağlık Eğitim Merkezinde çalışmıştır.
Estetik Dişhekimliği Akademisi Derneği üyesi olan Bülent Özçağatay   Ankara'da serbest Diş Hekimliği yapmaktadır.     
Diş Hekimleri ile Diş Teknisyenliği Laboratuvarları arasındaki uyumu artırmak  ve başarının yükselmesine katkı yapmak amacıyla hazırlamış olduğu  '' Diş Hekimliği ve Laboratuvar Ekip Çalışması ''
 adlı bir sunum çalışması  bulunmaktadır.
2009 yılında Çukurca Lions Kulübü önderliğinde '' Diş Hekimliğinde Güncel Tedaviler ''
konulu bir sunum yapmıştır.
Amatörce karikatürle ilgilenen Diş Hekimi Bülent Özçağatay 'ın çalışmaları  yıllar içersinde Gır Gır, Avni, Fırt, Hıbır, Leman dergilerinde zaman zaman  yayınlanmış, 1997 yılında UMUT Vakfının düzenledigi karikatur yarısmasında Karikatürcüler Derneginin Özel Ödülüne layık görülmüştür.
Yine yıllar içersinde çok sayıda kitap ve dergiler için çalışmalar yaptığı gibi  Aydın Doğan, Gabrova, Hıbır gibi çeşitli karikatür yarışmalarında finallere kalarak yurt içinde ve yurt dışında karikatürleri sergilenmiştir.
Okul yıllarından beri sporla uğraşan Bülent Özçağatay masa tenisi, atletizm ve tenis dalindaki derecelerin yanında, 2006 yılında Diş Hekimleri arasında yapılan tenis turnuvasında Ankara Tenis Şampiyonu olmuştur.
2008 yılından beri  Ankara Diş Hekimleri Odası Tiyatro Grubundadır ve Dişe Dokunur Bir Tiyatro adlı oyunda da  rol  almaktadır
.

İmplantoloji alanında da yenilikçi çalışmalar yapan
Diş Hekimi Bülent Özçağatay Kolay Drill adını verdiği kendi buluşu olan implant yuvası açma drill' i ve Kolay Drill Sistemi adını verdiği çalışma tekniği ile hiç ameliyat yapmadan implant yerleştirme konusunda hem Diş Hekimleri için hem hastalar için çok konforlu bir seçenek ortaya koymuştur. Ayrıntılı bilgi ve satın alamalar için www.kolaydrill.com adındaki sitemizi inceleyebilirsiniz.

    

 
 
İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön