www.beyazdolgular.com

İçeriğe git

Ana Menü

Güzel Gülümseme

Genel Değerlendirme

  


Gülümsemek, insanı ve yaşamı güzelleştiren bir armağandır bizlere. Sıcacık bir gülümsemenin eşliğinde söylenen bir günaydın ile güne  başlamak, günümüzün güzel geçeceğinin habercisi değil midir? Gün içerisinde rastladığımız kimselerin gülümseyerek söyleyeceği bir  merhaba içimizi ısıtmaz mı? Öğretmenimizin gülümseyerek ders anlatması, mahalle bakkalımızın gülümseyerek karşılaması, annemizin, eşimizin bizleri gülümseyerek evden uğurlaması yaşamımızı güzelleştirmez mi? Bu nedenle önem vermez miyiz hepimiz gülümsemeye? Sevdiklerimizle bir araya geldiğimizde, bu nedenle takınmaz mıyız en güzel gülümsemelerimizi?  


Peki ya dişlerde, çürükler, kırıklar çapraşıklıklar, eğrilikler, aralıklar, çekilmiş bir dişin eksikliği görünüyorsa ya da dişlerin rengi
istenildiği gibi değilse, cesurca gülümseyebiliyor muyuz ya da cesur kahkahalar atabiliyor muyuz?

Bu gibi durumlarda yaşam içerisindeki duruşlarımız etkilenebilmekte, zaman zaman özgüven azalmalarına yol açabilmektedir. Bu nedenle Diş Hekimliği Bilim Dalı ağız ve diş problemlerine çözümler getirirken estetik değerleri de ön planda tutmaktadır. Bu konunun önemini bilen Diş Hekimlerimiz, ağız ve diş problemlerine bu bakış açısı ile yaklaşmakta ve çözümleri bir bütün olarak ele almaktadırlar.
Estetik kavramı insanlıkla beraber var olduğundan, insanı tamamlayan unsurlarla iç içe bir şekilde gelişmeler göstererek günümüze kadar gelmiş durumdadır. Bu anlayış içerisinde dişlerin ve dişetlerinin sağlıklı olmaları yanısıra, estetik özelliklerde olup olmadığı  günümüzde merak edilmektedir. Çümkü dişlerin gülümsemeye yaptığı katkı herkes tarafından farkedilmiş durumdadır.  Bu durumu göz önüne alan Diş Hekimliği Bilim Dalı ve üretici firmalar dişlerdeki problemlere getirilebilecek çözümleri bu çerçevede dikkate almaktadırlar.
                                                  
                         Çünkü,  yeni slogan artık şöyledir;
 ****    

 
İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön